Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 281 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

do pozostałych

Zmęczyło mnie to wszystko chyba już za bardzo.

 

wyłącznie

wyłącz mnie.


oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Tego się nie załatwi wierszem

 

 

 

 

 

"Tego się nie załatwi wierszem. Już nie jestem,
ale uparcie się trzymam życia. We śnie
brednie. We dnie
i noce na dnie. Blednie
szczęście."


oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Chciejlista egoistyczna

 

 

 

 

 

Żebym mogła popełniać błędy. Żeby były wybaczone, przytulone, zrozumiane. Żebym nie musiała dostosowywać i kombinować, żeby porozmawiać. Żebym miała ciepłe dłonie i suche oczy. Żebym zasłużyła na prawdę, nawet jeśli jest niewygodna do powiedzenia. Zwłaszcza wtedy. Żebym umiała mówić wprost, jak mnie boli. Żebym dostała na to tyle czasu, ile trzeba. Żebym nie musiała tylko słuchać i rozumieć. Żebym mogła  nie rozumieć.  Żebym nie była na końcu. Żeby rzeczy przestały wypadać z moich rąk.

 

 

Miałam zaledwie dwadzieścia parę lat, kiedy najlepsza część mojego życia się skończyła. Nie uważasz, że to straszne? Miałam w zasięgu ręki tyle możliwości, a kiedy się ocknęłam, nagle nie było niczego.

— Haruki Murakami/Norwegian Wood


oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Zębaty wyrzut z uszatej ściany

 

 

 

 

 

Jeśli ściany mają uszy a strach ma wielkie oczy, to wyrzuty sumienia mają zęby. Żeby Cię mocniej dopaść,  moje drogie dziecko. Żeby zeżarły serce. Żebyś swobodnie, do woli, mogła być rozdarta i między młotem a kowadłem.

 

Bo powinnaś rzucić wszystko i pojechać do Z., bo tego potrzebuje. Bo powinnaś zostać w końcu parę dni z rodziną, bo tak potrzeba. Bo im gorzej jest, tym bardziej chcesz uciec (wyrzut sumienia) i im lepiej jest, tym gorzej, bo i tak myślisz o ucieczce (kolejny wyrzut). Bo  nie jesteś dość wyrozumiała. Nie umiesz mówić wprost, ile jeszcze cierpliwości potrzebujesz, bo nie wiesz czego chcesz, to Ty decydujesz, możesz podejmować swoje decyzje, nie zadowolisz nigdy wszystkich chociaż wolisz to niż zrobić to czego potrzebujesz, za dużo narzekasz, nie umiesz udawać przed Najbliższą Dwójką, bo  jesteś słaba, bo czemu znowu  chcesz gdzieś jechać, bo zawsze marzną Ci stopy. Bo masz chęć zniknąć i już nigdy, nigdy nie wrócić. I niech każdy będzie zadowolony. Tylko te zęby..

 

 

"powlokłam lakierem paznokcie 
i moje palce błyszczą 
panie mój bądź miłościw 
moim myślom.
"


oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Dwa zdania najsmutniejsze.

 

 

 

 

 

Bezsilna złość, bo Się nie da rady pomóc Przyjacielowi. Słowa zawodzą, są śmiesznie małe w obliczu Tego. Mimo wszystko. W głowie szumi mi tylko Samo przeznaczenie nie wystarczy, to zbyt mało. Trzeba czegoś więcej.” I to jest właśnie najbardziej przerażające. I najsmutniejsze. 


oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  12 776  

O mnie

"Naiwna, ale najlepiej doradzi. Słaba, ale udźwignie. Nie ma głowy na karku, to będzie ją miała. Czyta Jaspersa i pisma kobiece. Nie wie po co ta śrubka i zbuduje most.. "

Ulubione strony

czasozabijacze

zaglądam

Statystyki

Odwiedziny: 12776
Wpisy
  • liczba: 114
  • komentarze: 728
Bloog istnieje od: 2947 dni

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl